KONST / Litografier / Färglitografi 15306279
nr 1530 6279
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, numrerad HC 13/36, "Stigbergsgatan". Färglitografi, bildmått: 21x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 mars 2023
kl 18:36:37
24/3 09:49:15
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska